Klinikiniai tyrimai

KAS YRA MIKRO IMPULSŲ TERAPIJA?


Įvairios injekcijos gali užtikrinti jaunesnę, lygesnę veido odą, tačiau šis būdas daugelį gąsdina, kelia nepasitikėjimą. Džiugu, kad botoksas ar chirurgo prisilietimas nėra vienintelis pasirinkimas. Norint išlaikyti odos stangrumą ar sumažinti raukšleles.

Mikro impusų terapija yra viena pažangiausių senėjimo procesus stabdančių technologijų, kurios metu naudojamos žemos įtampos mikro srovės, turinčios tiesioginį poveikį veido raumenims bei kraujotakai.

Šios terapijos metu – žadinamas audinių aktyvumas ląsteliniame lygmenyje, visuose odos sluoksniuose, taip pat suaktyvėja fibroblastų veikla, padidėja kolageno gamyba, kuris išlaiko jauną bei stangrią odą.

Mikro impulsų terapija yra saugi bei neskausminga procedūra, tinkanti bet kokio amžiaus moterims, norinčioms išvengti raukšlių bei atitolinti senėjimo požymius.

Slinkite nuotrauką iš vienos pusės į kitą, kad pamatytumėte visą efektą

Before Image After Image

Before Image After Image

Before Image After Image

TYRIMO REZULTATAI


TYRIMO SANTRAUKA

Atliktame tyrime aiškintasi vibruojančio masažo prietaiso poveikis veido odai ir efektyviam raukšlių mažinimui.

Tyrimui naudotas vibruojantis masažo prietaisas, kuris skirtingais dažniais generuoja įtampą. 
Tyrime dalyvavo moterys nuo 65 – 75 metų su akivaizdžiais odos senėjimo požymiais. Dalyvės buvo padalintos į dvi vienodo dydžio tiriamąsias grupes. Viena iš tiriamųjų grupių 8 savaites, veidui ir kaklo sričiai, atliko masažą vibruojančiu masažo prietaisu ir naudojo įprastą ekonominės klasės veido kremą. O kita moterų grupė naudojo tik veido kremą.

Nepriklausomas vertintojas naudodamas klinikinę vertinimo skalę įvertino visas tiriamų moterų raukšles: veido odos struktūrą, nosies – lūpų, akių, kaktos srities raukšles, kaklo odos struktūrą bei suglebimą. Tiriamų moterų raukšlių vertinimas vyko pirmąją tyrimo dieną, po 4 savaičių ir tyrimo pabaigoje, po 8 savaičių.

Nustatyta, kad vibruojančio masažo prietaiso naudojimas turėjo teigiamą poveikį raukšlių mažinimo procese.


ĮŽANGA

Odos senėjimas yra sudėtingas procesas, kuriam įtakos turi tiek vidiniai tiek išoriniai veiksniai. Pavyzdžiui, tam turi įtakos hormonų svyravimai (menopauzė/steroidinių vaistų vartojimas ir t.t.), ultravioletiniai spinduliai ir pan.

Odos senėjimas vyksta, nes sumažėja tarpląstelinės matricos (ECM) baltymo gamyba, dėl to nyksta elastino jungtys epidermį ir dermą jungiančiame audinyje. Elastino skaidulos yra itin svarbios odos stangrumui palaikyti. Epidermį ir dermą jungiančio audinio trapumas siejamas su senėjimo procesais ir gali sutrikdyti medžiagų perdavimą tarp epidermio ir dermos.

Pagrindinė epitelinio audinio pamatinės membranos dalis yra lamininas. Jis sujungia epitelinių ląstelių membranas su kolagenu ir proteoglikanu heparinsulfatu. Še ryšiai sąveikauja kartu su kitais baltymais suteikdami odai mechaninį tvirtumą. Šių elementų gamyba mažėja su amžiumi.

Pasvarstymai kaip oda sensta ir kokie procesai vyksta, paskatino atlikti klinikinį tyrimą, naudojant vibruojantį masažo prietaisą. Viso tyrimo metu buvo taikoma mechaninė stimuliacija veido bei kaklo sritims, neilgai trunkančiu tačiau reguliariu masažu.

Atlikto tyrimo duomenimis mechaninė stimuliacija sužadino senėjimo stabdymo reakciją.


METODIKA

Tyrimui naudotas masažo prietaisas skleidžiantis natūralų žmogaus kūnui 75 Hz dažnį. Tyrime dalyvavo 65 – 75 metų moterys turinčios stangrumą praradusią veido odą. 
Tyrimo dalyvės buvo atrinktos vadovaujantis šiomis nuostatomis:

  • Neserga lėtinėmis odos ligomis
  • Per pastaruosius metus neatliko jauninančių procedūrų (botokso injekcijos, užpildai ir pan.)
  • Neturi padidėjusio jautrumo įvairioms odos priežiūros priemonėms
  • Nenaudoja imunosupresinių medikamentų

Tyrimo dalyvės buvo atsitiktinai padalintos į dvi grupes. Pirmoji grupė naudojo tyrimui parinktą įprastą kremą nuo raukšlių, kurį tepė ant veido rankomis, o antroji grupė naudojo tą patį kremą, bet naudojo jį kartu su masažo prietaisu. Šio klinikinio tyrimo tikslas, nustatyti papildomą masažo prietaiso naudą lyginant tik su kremo naudojimu.

Pirmosios tyrimo grupės dalyvėms buvo nurodyta tepti duotu kremu veidą ir kaklo sritį du kartus dienoje. Antrajai grupei be kremo buvo duotas ir masažo prietaisas. Pasitepus kremu buvo nurodyta masažuoti veidą du kartus per dieną 2min 15s (30s kaktos sritį, 1min aplink lūpas ir akių sritį ir 45s smakro liniją ir kaklą).

Klinikinį tyrimą vertino nepriklausomas vertintojas naudodamas klinikinę vertinimo skalę. Buvo vertinami šie požymiai: veido odos raukšlės, odos tekstūra, nosies – lūpų, akių srities raukšlės, kaklo odos tekstūra bei suglebimas. Abiejų grupių tyrimo dalyviai, taip pat pildė anketas (po pirmojo naudojimo, po 4 savaičių ir po 8 savaičių). Anketų tikslas buvo sužinoti kaip patys tiriamieji įvertino efektą, naudojimo paprastumą ir pan.

Ketvirtąją ir aštuntąją tyrimo savaitę pirmos ir antros grupės klinikiniai rezultatai buvo lyginami su pradine būkle, siekiant išsiaiškinti ar abi tiriamųjų grupės statistiškai reikšmingai pagerėjo nuo pirminės būklės. Tada tiriamųjų grupių rezultatai buvo lyginami tarpusavyje nustatyti, ar tarp tiriamų grupių buvo statistiškai reikšmingų pagerėjimo skirtumų.


REZULTATAI

Abejose tyrimo grupėse buvo pastebėta raukšlių sumažėjimas, tačiau lyginant grupes tarpusavyje buvo įrodyta aiški masažo prietaiso nauda mažinant raukšles bei kaklo suglebimą.

Toliau pateikiame nuotrauką iš antros tiriamosios grupės (veido kremas + vibruojantis masažo prietaisas), kurios iliustruoja raukšlių sumažėjimą lyginant pradinę būklę su rezultatu po 4 savaičių ir po 8 savaičių. Taip pat rezultatams turėjo įtakos ir naudojimo trukmė, rezultatai mažinant raukšles buvo labiau pastebimi 8 tyrimo savaitę, lyginant su rezultatais 4 tyrimo savaitę.


Nuotraukos iliustruoja raukšlių sumažėjimą. Rodyklėmis pažymėtos sritys, kuriose pasiektas geriausias rezultatas.

Tyrimo metu pastebėta, kad įprastas kremas nuo raukšlių gali sumažinti kai kurias raukšles (lyginant su pradine būkle), tačiau tik kremo naudojimas neturi jokio poveikio odos tekstūros gerinimui, bei veido odos stangrinimui.

Veido masažo prietaiso naudojimas ne tik sustiprino kremo poveikį, bet ir turėjo žymų poveikį odos stangrumui.

Antrosios grupės (veido kremas + vibruojantis masažo prietaisas) atliktų anketų duomenimis, nei vienas tyrimo dalyvis nepatyrė pašalinių poveikių (niežėjimo, paraudimo, patinimo ar pan), masažuokliu buvo paprasta ir patogu naudotis. Dauguma naudojusių masažo prietaisą jau po 4 savaičių pastebėjo, kad oda tapo lygesnė, sveikesnė ir stangresnė, sumažėjo smulkios raukšlelės.


IŠVADOS

Mechaninė stimuliacija yra efektyvi priemonė mažinant raukšles. Reguliarus masažo prietaiso naudojimas mažina raukšles, stangrina suglebusią odą ir yra veiksminga priemonė prieš senėjimo požymių atsiradimą.

Informacija parengta remiantis klinikiniu tyrimu:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/vibrating-face-massager/